Dance Online logo multi row white

Kajaani Dance Kevätnäytökset

Kajaani Dance kevätnäytökset – Tanssiva Toukokuu 9. – 12.5.2022.

Tallenteiden katsomiseen tarvitset ilmaisen katselutunnuksen. Tallenteet ovat maksullisia ja sinun täytyy ostaa katseluoikeus. Suosittelemme, että luot katselutunnuksen ja / tai kirjaudut sisään ennen katseluoikeuden ostoa.

Kirjautumiseen tarvitset ilmaisen katselutunnuksen. On suositeltavaa että kirjaudut sisään tunnuksella, ennen katseluoikeuden ostamista.

Tämä sisältö on tarkoitettu vain tilaajille.
  1. Sininen hetki
    Koreografia: Teemu Tuohimaa
    Musiikki: RjD2 ”Ghostwriter”
    EK-kisaryhmä
  2. Känkkäränkkäpäivä
    Koreografia: Minna Palokangas ja Heli Vänninen
    Musiikki: Mikko Alatalo ja Harri Rinne ”Känkkäränkkä”
    Lastentanssi 1
  3. Silakkavarkaat
    Koreografia: Susanna Möttönen
    Musiikki: Circus Band ”Pink Panther Theme”
    KiddieJam 6
  4. Seitsemän meren seilaajat
    Koreografia: Mona Immonen
    Musiikki: John Maxim ”Sailors & Pirates”
    Satubaletti 2
  5. Error
    Koreografia: Mona Immonen
    Musiikki: Untold ”Flexible”
    Erikoiskoulutus 3 Katutanssi
  6. Valonhaltijat
    Koreografia: Kia Immonen
    Musiikki: René Aubry ”Who Lights the Sun?”
    Nyky/jazztanssi 1
  7. Dansa Som Du Vill!
    Koreografia: Kia Immonen
    Musiikki: Theoz ”Som du vill”
    Katutanssi 1
  8. Karate Kids
    Koreografia: Kia Immonen
    Musiikki: Shigeru Umebayashi ”Opening Title” (House of Flying Daggers), HIFANA
    “Wamono”
    Erikoiskoulutus 1 Nykytanssi
  9. Lennokasta pintaliitoa
    Koreografia: Teemu Tuohimaa + ryhmä
    Musiikki: Silk Sonic ”Fly as Me”
    Erikoiskoulutus 4 ja 5 Katutanssi
  10. Moduuli 2.0
    Koreografia: Kia Immonen
    Musiikki: AGF, Kubra Khademi ”The Radical Self”, TJ Lewis, Jabbawockeez “Focus”
    Erikoiskoulutus 3 Jazztanssi
  11. Yhteistanssi
    Koreografia: Kia Immonen, Mona Immonen, Minna Palokangas, Arto Petjala
    Musiikki: Aikakone ”Keltainen”, Miska ”Kesän lapsi”, Robin ”Lentoon”

    VÄLIAIKA
  12. Technologic
    Koreografia: Sonja Pakalén
    Musiikki: Daft Punk ”Technologic”
    Erikoiskoulutus 4 Koreografia
  13. Puuki vuuki
    Koreografia: Minna Palokangas
    Musiikki: M.A. Numminen ”Yes Sir, osaan boogien”
    Äijät
  14. Uutistulvassa
    Koreografia: Kia Immonen & Mona Immonen
    Musiikki: The Daniel Pemberton TV Orchestra “Horny Old Man”
    Valmentava erikoiskoulutus
  15. Factory
    Koreografia: Mona Immonen
    Musiikki: Danny Elfman ”Main Titles” (Charlie and the Chocolate Factory)
    Erikoiskoulutus 1 Jazztanssi
  16. Attitude!
    Koreografia: Minna Palokangas
    Musiikki: Fleur East ”Size”
    Ryhmä: Jazztanssi perustaso aikuiset
  17. Lauma
    Koreografia: Mona Immonen
    Musiikki: Woodkid, Jennifer Connelly ”On Then And Now”
    Erikoiskoulutus 3 Nykytanssi
  18. Kasvu
    Koreografia: Anna Riski
    Musiikki: Florence and the Machine “What the water gave me”
    Tanssiakatemia
  19. In Control
    Koreografia: Lotta Manninen
    Musiikki: Common ”Universal Mind Control”
    Katutanssi 2
  20. Kroppa painaa – ikä ei
    Koreografia: Minna Palokangas
    Musiikki: Seminaarinmäen mieslaulajat ”Veljekset luin elvikset”
    Äijät
  21. Raga Gaga
    Koreografia: Sonja Pakalén
    Musiikki: Sam i ”Mutant brain”
    Nykytanssi aikuiset jatkotaso
  22. Helmani kertovat
    Koreografia: Anna Riski
    Musiikki: Nora En Pure ”Sign of the times”
    Erikoiskoulutus 4 Jazztanssi

Kirjautumiseen tarvitset ilmaisen katselutunnuksen. On suositeltavaa että kirjaudut sisään tunnuksella, ennen katseluoikeuden ostamista.

Tämä sisältö on tarkoitettu vain tilaajille.
  1. Sininen hetki
    Koreografia: Teemu Tuohimaa
    Musiikki: RjD2 ”Ghostwriter”
    EK-kisaryhmä
  2. Känkkäränkkäpäivä
    Koreografia: Heli Vänninen ja Minna Palokanga
    Musiikki: Kiddie Jam ”Känkkäränkkä”
    KiddieJam 1
  3. Jäälinnassa
    Koreografia: Susanna Möttönen
    Musiikki: Katja Sirkiä ”Taakse jää”
    Lastentanssi 2
  4. Kesää Kohti
    Koreografia: Heli Vänninen
    Musiikki: Eino ja Aapeli ”Älä tule paha kesä”
    Omasta liikkeestä tanssiksi
  5. Taivaanrantaan
    Koreografia: Susanna Möttönen
    Musiikki: Yasmine Yamajako ”Taivaanrantaan”
    KiddieJam 3
  6. Kasvu
    Koreografia: Anna Riski
    Musiikki: Florence and the Machine “What the water gave me”
    Tanssiakatemia
  7. Kevätpörriäinen
    Koreografia: Kia Immonen
    Musiikki: Hazmat Modine ”Bahamut”
    KiddieJam 5
  8. Flow
    Koreografia: Kia Immonen
    Musiikki: Sikiru Adepoju, Zakir Hussain, Giovanni Hidalgo, Mickey Hart ”Funky Zena”
    Erikoiskoulutus 2 Nykytanssi
  9. Lennokasta pintaliitoa
    Koreografia: Teemu Tuohimaa + ryhmä
    Musiikki: Silk Sonic ”Fly as Me”
    Erikoiskoulutus 4 ja 5 Katutanssi
  10. Cha Cha LatinSynchro
    Koreografia: Heli Vänninen
    Musiikki: BESS “Ram Pam Pam”
    Chicmariis
  11. For You
    Koreografia: Heli Vänninen
    Musiikki: Scooch ” Flying the Flag”
    Show High Heels
  12. Cha Cha LatinSynchro
    Koreografia: Heli Vänninen
    Musiikki: Regina Rey ”Vamos/Let’s Get Loud”
    Tanssiakatemia
  13. Yhteistanssi
    Koreografia: Kia Immonen, Mona Immonen, Minna Palokangas, Arto Petjala
    Musiikki: Aikakone ”Keltainen”, Miska ”Kesän lapsi”, Robin ”Lentoon”

    VÄLIAIKA
  14. This is Jazz
    Koreografia: Kia Immonen
    Musiikki: Der Dritte Raum ”Swing Bop” (Radio Edit)
    Erikoiskoulutus 5 Jazztanssi
  15. Creating Project
    Koreografia: Mona Immonen
    Musiikki: HIFANA ”Tanglang”
    Katutanssi 3
  16. Helmani kertovat
    Koreografia: Anna Riski
    Musiikki: Nora En Pure ”Sign of the times”
    Erikoiskoulutus 4 jazztanssi
  17. Makeba
    Koreografia: Sonja Pakalén
    Musiikki: Jain ”Makeba”
    Nykytanssi aikuiset perustaso
  18. Melody
    Koreografia: Mona Immonen
    Musiikki: Kirill Richter ”Mechanisms”
    Nyky/jazztanssi 2
  19. I Do Everything For You
    Koreografia: Heli Vänninen
    Musiikki: Alex Boye ”Grenade”
    Chicmariis
  20. Jos siivet saisin…
    Koreografia: Mona Immonen
    Musiikki: Rockettothesky ”Grizzly Man”
    Erikoiskoulutus 2 Jazztanssi
  21. Technologic
    Koreografia: Sonja Pakalén
    Musiikki: Daft Punk ”Technologic”
    Erikoiskoulutus 4 Koreografia
  22. Goliath
    Koreografia: Sonja Pakalén
    Musiikki: Woodkid ”Goliath”
    Erikoiskoulutus 5 Koreografia

Kirjautumiseen tarvitset ilmaisen katselutunnuksen. On suositeltavaa että kirjaudut sisään tunnuksella, ennen katseluoikeuden ostamista.

Tämä sisältö on tarkoitettu vain tilaajille.
  1. BabyStarat & Mamat
    Koreografia: Heli Vänninen
    Musiikki: Pucho, Tucutu, Gente de Zona, Tony Succar “Tuki Tuki”
    MamaBabyLatino
  2. Meillä on tänään disco
    Koreografia: Minna Palokangas
    Musiikki: Kana & Tea ”Mehudisco”
    Taaperotanssi
  3. Hiirulaisten herkkupäivä
    Koreografia: Minna Palokangas
    Musiikki: Kisu ”Juu juu juustossa”
    KiddieJam 2
  4. Seilorit
    Koreografia: Arto Petjala
    Musiikki: Pomppulinnan Kreivi ”Kapteeni katsoi horisonttihin”
    KiddieJam 4
  5. Villakoirat
    Koreografia: Minna Palokangas
    Musiikki: John Maxim ”Circus Performer”, “Day at the Fairground”
    Satubaletti 1
  6. Matkalla unten maille
    Koreografia: Mona Immonen
    Musiikki: The Daniel Pemberton TV Orchestra “Sleepy Head”
    Tanssimix 2
  7. Karate Kids
    Koreografia: Kia Immonen
    Musiikki: Shigeru Umebayashi ”Opening Title” (House of Flying Daggers), HIFANA
    “Wamono”
    Erikoiskoulutus 1 Nykytanssi
  8. Jammaillen
    Koreografia: Arto Petjala + ryhmä
    Musiikki: Mäkki, Keko Salata ”Muistikuvien Vanki”
    Aapot
  9. Lennokasta pintaliitoa
    Koreografia: Teemu Tuohimaa + ryhmä
    Musiikki: Silk Sonic ”Fly as Me”
    Erikoiskoulutus 4 ja 5 Katutanssi
  10. Tanssin kieli – yhteinen kieli / Mova tanstsyu – tse spil’na mova
    Koreografia: Minna Palokangas
    Musiikki: Eino ja Aapeli ”Selkä vasten selkää”
    Ukrainalaiset koululaiset ja Kajaani Dancen tanssijat
  11. Yhteistanssi
    Koreografia: Kia Immonen, Mona Immonen, Minna Palokangas, Arto Petjala
    Musiikki: Aikakone ”Keltainen”, Miska ”Kesän lapsi”, Robin ”Lentoon”

    VÄLIAIKA
  12. This is Jazz
    Koreografia: Kia Immonen
    Musiikki: Der Dritte Raum ”Swing Bop” (Radio Edit)
    Erikoiskoulutus 5 Jazztanssi
  13. Helmani kertovat
    Koreografia: Anna Riski
    Musiikki: Nora En Pure ”Sign of the times”
    Erikoiskoulutus 4 jazztanssi
  14. Sunnuntaisiivoilut
    Koreografia: Arto Petjala
    Musiikki: The Jive Aces “Lovin’ Life”
    LatinoShow
  15. Freaky?
    Koreografia: Mona Immonen
    Musiikki: Estelle, Kardinal Offishall ”Freak – Extended Version”
    Katutanssi 6
  16. Kissa vieköön…vai viekö?
    Koreografia: Minna Palokangas
    Musiikki: Andrew Lloyd Webber ”Cats”-kooste
    Jazztanssi jatkotaso aikuiset
  17. In Control
    Koreografia: Lotta Manninen
    Musiikki: Common ”Universal Mind Control”
    Katutanssi 4
  18. Factory
    Koreografia: Mona Immonen
    Musiikki: Danny Elfman ”Main Titles” (Charlie and the Chocolate Factory)
    Erikoiskoulutus 1 Jazztanssi
  19. Technologic
    Koreografia: Sonja Pakalén
    Musiikki: Daft Punk ”Technologic”
    Erikoiskoulutus 4 Koreografia
  20. Goliath
    Koreografia: Sonja Pakalén
    Musiikki: Woodkid ”Goliath”
    Erikoiskoulutus 5 Koreografia

Kirjautumiseen tarvitset ilmaisen katselutunnuksen. On suositeltavaa että kirjaudut sisään tunnuksella, ennen katseluoikeuden ostamista.

Tämä sisältö on tarkoitettu vain tilaajille.
  1. Kasvu
    Koreografia: Anna Riski
    Musiikki: Florence and the Machine “What the water gave me”
    Tanssiakatemia
  2. Känkkäränkkäpäivä
    Koreografia: Minna Palokangas ja Heli Vänninen
    Musiikki: Mikko Alatalo ja Harri Rinne ”Känkkäränkkä”
    Lastentanssi, Sotkamo
  3. Kevätkeijut
    Koreografia: Minna Palokangas
    Musiikki: John Maxim ”Falling Leaves”, “In a Magical Garden”
    Tanssimix 1, Sotkamo
  4. Aladdin ja taikalamppu
    Koreografia: Kia Immonen
    Musiikki: Will Smith ”Friend Like Me”
    Katutanssi 1+2, Sotkamo
  5. Pyykkipäivä
    Koreografia: Minna Palokangas
    Musiikki: D1ofAquavibe ”The Party Troll”
    Tanssimix 2, Sotkamo
  6. Karate Kids
    Koreografia: Kia Immonen
    Musiikki: HIFANA ”Wamono”
    Katutanssi 3, Sotkamo
  7. Flow
    Koreografia: Kia Immonen
    Musiikki: Sikiru Adepoju, Zakir Hussain, Giovanni Hidalgo, Mickey Hart ”Funky Zena”
    Erikoiskoulutus 2 Nykytanssi
  8. Lauma
    Koreografia: Mona Immonen
    Musiikki: Woodkid, Jennifer Connelly ”On Then And Now”
    Erikoiskoulutus 3 Nykytanssi
  9. Yhteistanssi
    Koreografia: Kia Immonen, Mona Immonen, Minna Palokangas, Arto Petjala
    Musiikki: Aikakone ”Keltainen”, Miska ”Kesän lapsi”, Robin ”Lentoon”

    VÄLIAIKA
  10. Goliath
    Koreografia: Sonja Pakalén
    Musiikki: Woodkid ”Goliath”
    Erikoiskoulutus 5 Koreografia
  11. Moduuli 2.0
    Koreografia: Kia Immonen
    Musiikki: AGF, Kubra Khademi ”The Radical Self”, TJ Lewis, Jabbawockeez “Focus”
    Erikoiskoulutus 3 Jazztanssi
  12. Kissa vieköön…vai viekö?
    Koreografia: Minna Palokangas
    Musiikki: Andrew Lloyd Webber ”Cats”-kooste
    Jazztanssi jatkotaso 15+, Sotkamo
  13. Rennosti, mutta coolisti!
    Koreografia: Arto Petjala
    Musiikki: SoulChef, Nieve ”Write This Down”
    Katutanssi aikuiset, Kajaani
  14. Jos siivet saisin…
    Koreografia: Mona Immonen
    Musiikki: Rockettothesky ”Grizzly Man”
    Erikoiskoulutus 2 Jazztanssi
  15. Lomafiilis
    Koreografia: Kia Immonen
    Musiikki: MC Miker & DJ Sven ”Holiday Rap” (version 1986)
    Katutanssi 4, Sotkamo
  16. Heavy heart
    Koreografia: Mona Immonen
    Musiikki: Florence + The Machine ”Heavy In Your Arms”
    Nyky/jazztanssi 3, Kajaani
  17. Error
    Koreografia: Mona Immonen
    Musiikki: Untold ”Flexible”
    Erikoiskoulutus 3 Katutanssi
  18. What we gonna do to wake up?
    Koreografia: Kia Immonen
    Musiikki: Apparat ”Introduction”, Kae Tempest ”Europe is Lost”
    Katutanssi 5, Sotkamo
  19. This is Jazz
    Koreografia: Kia Immonen
    Musiikki: Der Dritte Raum ”Swing Bop” (Radio Edit)
    Erikoiskoulutus 5 Jazztanssi
Livelähetyksen tekninen toteutus Wiisas Crew

Tilaa uutiskirje

Saat tuoreimmat uutiset koskien Dance Online -palvelua.